Datum a čas konání: 25.8.2019 17:00

TJ Jiskra Plesná - FK Skalná 0:4 (0:0)

TJ Jiskra Plesná - FK Skalná  0:4 (0:0)

Skalná vyplenila Plesnou !

Los 1. B třídy si s derby mezi Skalnou a Plesnou pohrál a divákům ho přinesl až na samotný závěr podzimní části soutěže.
První diváci se tlačili u turniketů více jak půl hodiny před utkáním. Pořadatelská služba musela čelit fans Skalné, která vypravila vlastní autobus pro své příznivce.

Začátek derby, které dnes zastínilo i utkání 1. ligy mezi Opavou a Ostravou, začalo za mohutného fandění mezi tábory obou celků.

První poločas vyhrála Skalná, ale pouze na vyložené šance, jejichž neproměnění mohla ale později litovat.
Po 45 minutách ukončil hlavní rozhodčí Šmat 1. poločas za nerozhodného stavu 0:0.

Do druhého poločasu vstoupili aktivněji domácí, Skalná tlak po pár minutách ustála a po precizně zahrané standartní situaci se dostal bálón až u tyče k zapomenutému Jiřímu Holému, který jej donesl za brankovou čáru snad ...
Branka kanonýra Skalnou nakopla, Plesnou k ničemu prakticky nepustila. Nastřílela další branky, mezi které patřil i výstavní přímý kop Tomáše Pěčka. Skalnou celý zápas podporovali i hráči FK Hvězda Cheb, kteří míří za postupem do divize.

Kvalitně sehrané derby, vyneslo Skalnou už na 2. příčku. I přesto, že stratég Tomáš Kratochvíl ordinuje Skalné útočný styl hry, dokázala obrana zadržet útoky soupeřů a obdržela nejméně branek v celé soutěži po podzimní části. Útok měla po Pile druhý nejlepší. Nejlepším střelcem je po podzimu Jirka Holý.

Derby s Plesnou ukončilo podzimní kolotoč zápasů 1. B třídy. Brány stadionů se opět otevřou až v březnu příštího roku.

FK Skalná děkuje všem příznivcům, kteří mužstvo podporovali v podzimní části a těšíme se na vaši přízeň i v té jarní.