Příští zápas

FK Skalná vs Mariánské Lázně B

Datum a čas konání: 28.5.2022 10:30

16.kolo: FK Skalná X Kraslice

Ve středu 4.5.2022 jsme ve Skalné přivítali FK Kraslice v rámci dohrávky 16.kola, které se nemohlo odehrát v původním termínu kvůli nepřizpůsobivému terénu. Došlo tedy k opakovanému utkání, jelikož jsme před týdnem ve středu odehráli s Kraslicemi utkání krajského poháru, ve kterém jsme zvítězili 8:2.
Avšak tento týden dorazily Kraslice v posílené sestavě, jelikož patří do části tabulky, ve které se počítá každý bod a ve které se nachazíme i my, Skalná. Tento zápas se tedy hrál tzv. o 6 bodů, jelikož v případě výhry bychom se dotáhli právě na Kraslice na pouhý bod.
Před začátkem utkání začalo hustě pršet (stejně jako v Uherském Hradišti), avšak souboj 16.kola 1.A třídy se odehrál, narozdíl od finále MOL Cupu.
První poločas nepřinesl příliš pohledný fotbal, spíše bojovný se spousty dlouhými nákopy na útočníky, tímto fotbalem se ale spíše prezentovaly Kraslice.
V 17. minutě natáhl ke střele zpoza vápna kapitán František Novák a trefil horní růžek branky - 1:0. Poté převzaly otěže zápasu Kraslice, které měly herní převahu, avšak se do brankových příležitostí dostávaly zřídka. Naopak hráči Skalné se dostali do několika dobrých šancí, jednu takovou měl Matěj Cverčko, který dostal balón do běhu a běžel sám na hostujícího brankáře, z nepochopitelných důvodů zůstala tato šance neproměněna. Do šaten se tedy šlo za poločasového stavu 1:0.
Do druhého dějství nastoupily oba týmy odhodlaně, Kraslice chtěly zlomit zápas ve svůj prospěch a Skalná chtěla přidat další góly. Ve druhém poločase se hrál fotbal nahoru-dolů. Skalná měla přehršel šancí, bohužel se ujala pouze jediná, kdy po skvělé přihrávce pádil na brankáře Lukáš Makovec, jeho střelu brankář hostí zvládl vytěsnit, avšak střelu dorážejícího Jakuba Friče ne- 2:0. Poté se ke slovu přihlásili hosté, kteří potrestali hrubky Skalné a v 81. minutě bylo srovnáno 2:2. Do konce utkání byly k vidění další šance, spíše na straně domácí Skalné, avšak zůstaly neproměněny a tak utkání skončilo nerozhodně 2:2, což příliš nehraje do karet Skalné, která se stále drží v “záchranářské” části tabulky.

Další utkání vyjíždí Skalná na hřiště Merklína, kde se pokusí o zisk všech tří bodů, které budou velice cenné v tabulce pravdy. Toto utkání se odehraje v sobotu 7.5. ve 14:00. Dorazte nás podpořit!

B-tým přivítá na své půdě ve Skalné 8.5. v tradičním čase 10:30 hostující tým Hranic B, kterému máme co vracet. Taktéž na toto utkání jste zváni! ⚽️