21. Kolo: FK Skalná X Pila

Áčko setnulo Pilu, béčko remizovalo v Lubech.

V sobotu odehráli oba týmy své mistrovské utkání, áčko dopoledne doma proti Pile, béčko po obědě v Lubech.

V sobotu v 10:30 bylo na programu 21.kolo 1.A třídy, do Skalné přijelo houževnaté muzštvo Pily, které v letošním roce podává nadstandardní výkony (aspoň tedy výsledkově).
Od začátku utkání byla na hráčích Skalné vidět chuť a snaha o zisk cenných tří bodů, avšak právě hosté byli ti, kteří vstřelili první branku, po nepochopitelné chybě a nedorozumění, kdy se stopeři nedomluvili a vyslali útočníka O. Harasiewicze vstříc brankáři P. Križanovi, který byl bezmocný- 0:1. Tato branka mužstvem Skalné velice zamávala a vypadlo z tempa, což se projevilo opět výsledkově. Po nakrátko rozehraném přímém kopu se ocitl před prázdnou svatyní P. Jech, který doklepl za záda opět bezmocného P. Križana.- 0:2. Poté se mužstvo Skalné dostalo zpět do hry, z čehož pramenila korigující branka V. Peterky, který si naběhl na rohový kop F. Nováka ml. a po zemi uklidil míč na zadní tyč.- 1:2 (poločasový výsledek).
Do druhého poločasu nastoupili domácí s odhodláním tento zápas vyhrát, hráči se snažili co nejvíce kombinovat, naopak soupeř se snažil spíše o nakopávané míče za obranu, nutno podotknout, že hráči Pily několikrát ohrozili branku střežícího P. Križana, ten však již žádný pokus za svá záda nepustil. V 70.minutě bylo srovnáno, po narůstajícím tlaku domácích se na vápně zmocnil míče nestárnoucí F. Novák ml., který si počkal na náběh L. Makovce, kterému prostrčil patičkou míč do vápna, k údivu všech přítomných, a ten se nemýlil- 2:2. Hosté vypadli ze hry, dlouhé míče sbírala obrana domácích a tak přišel na řadu strůjce obratu F. Novák ml., který dostal přihrávku od M. Cverčka  do vápna(pozn. redakce- zapsal si áčko????) a poslal míč za bezmocného brankáře hostů-3:2. Obrat dokonán, F. Novák svlékl dres a běžel slavit k tribuně, psala se 78.minuta. Do konce zápasu byly k vidění ještě šance, jak na straně hostí, tak na straně domácích, avšak výsledek zůstal nezměněn. Skalná si doma poradila s týmem Pily 3:2.

Béčko remizovala v Lubech, po nepovedené první desetiminutovce.
Béčko odjelo po obědě v improvizované sestavě do Lubů, kde chtělo naplno bodovat po né příliš povedeném začátku jarní části sezóny.
Diváci se dočkali branky velice brzy, a to ve 4.minutě, kdy se stoper Skalné mazlil s míčem tak dlouho, než mu ho útočník vzal a ex-skalenský V. Ulrych se dostal do samostatného úniku a překonal brankáře R. Kircha- 1:0. Na další branku diváci čekali pouze dvě minuty, kdy se po rohovém kopu ocitl sám útočník hostí- M. Sláma a prostřelil bezmocného R. Kircha- 2:0.
Poté převzala otěže zápasu Skalná a dobývala branku domácích, bohužel bez úspěchu. Do šaten se šlo za stavu 2:0.
Ve druhém poločase se pokračovalo v nastaveném trendu, Skalná dobývala, Luby nakopávaly dlouhé míče na útočníky. Nezměněný stav 2:0 trval až do 56.minuty, kdy po centrovaném míči domácí hráč zahrál rukou ve vápně, rozhodčí neváhal a odpískal penaltu. K té se postavil M. Cverčko, i přes to, že brankář vystihl stranu a na míč si sáhl, míč skončil v brance- sníženo 1:2. Domácí tým se jen bránil, dlouhými balóny za obranu se dostával do protiútoků, spoustu šancí zneškodnil brankář Skalné R. Kirch. V 81. minutě Skalná zahrávala roh, na centr P. Mariánuse si nejvýše naskočil M. Cverčko a srovnal na konečných 2:2.
Skalná B tedy v Lubech vybojovala pouze bod.

Příští utkání se odehraje již ve středu 18.5., kdy B-tým zavítá na hřiště předposlední Staré Vody, odkud se bude snažit přivézt všechny tři body.

Galerie k aktualitě

Vlastimil Peterka

1 gól

Václav Šmat